Yayınlar

KİTAPLAR

ÖNEMLİ UYARI: Aşağıdaki “kitaba git” hedefine eklenmiş bağlantılar üçüncü taraf sitelerine açılmaktadır. Bu siteler suatgezgin.com ile bağlantılı değildirler. Kullanım sorumluluğu, kullanıcılara aittir. Konuyla ilgili bir sorun görülmesi takdirinde, ilgili iletişim bilgileri üzerinden haber verilmesi önemle rica olunur.

TÜRKİYE SÖZLÜ BASIN TARİHİ 1 (2016): kitaba git

TÜRKİYE SÖZLÜ BASIN TARİHİ 2 (2016): kitaba git

TÜRKİYE SÖZLÜ BASIN TARİHİ 3 (2016): kitaba git

İKİNCİ ABDÜLHAMİD’İN YILDIZ ALBÜMLERİNDE ERZURUM (2017): kitaba git

MANŞET İLLÜSTRASYONLARINDAN DİJİTAL HABER FOTOĞRAFINA BASIN FOTOĞRAFÇILIĞI (2017): kitaba git

GELİŞEN TEKNOLOJİ DEĞİŞEN MEKAN (2017): kitaba git

İLETİŞİM VE KÜLTÜR (2017): kitaba git

YENİ MEDYA ANALİZLERİ (2017): kitaba git

MEDYA VE İLETİŞİME DİYALEKTİK BAKIŞ (2018): kitaba git

DİJİTAL ÇAĞDA İLETİŞİM (2018): kitaba git

SAĞLIK İLETİŞİMDEN GEÇER (2019): kitaba git

KALEME ALDIĞI UZAKTAN EĞİTİM KİTAPLARI

SİYASAL İLETİŞİM: Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin tarafından 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan kitapta Prof. Dr. Suat Gezgin’e ait “Sosyal Devlet”, “Laiklik ve Sekülerizm”, “Devletin Oluşumu: Toplum ve Topluluk” başlıklı üç ayrı bölüm yer almaktadır.

YURTTAŞLIK VE ÇEVRE BİLGİSİ: Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin tarafından 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan kitapta Prof. Dr. Suat Gezgin’e ait “Siyasal İletişim Araçları”, “Siyasal İletişim ve Lobicilik”, “Siyasal İletişimde Kamuoyu”, “Siyasal İletişimin Tanımı” başlıklı dört ayrı bölüm yer almaktadır.

KURUMİÇİ İLETİŞİM: Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin tarafından 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan kitapta Prof. Dr. Suat Gezgin’e ait “Kurumiçi Halkla İlişkiler ve Halkla İlişkiler Faaliyetleri” başlıklı bir bölüm yer almaktadır.

İNDİRİLEBİLİR KİTAPLAR

Basında Fotoğrafçılık I. Baskı (1994)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Basinda_Fotografcilik_1994.pdf)

Basında Fotoğrafçılık II. Baskı (2002)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Basinda_Fotografcilik_2002.pdf)

Çok Dilli İletişimin Merkezi İstanbul Sergisi (27.09.2010)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Cok_Dilli_Iletisimin_Merkezi_Istanbul_Sergisi.pdf)

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Galerisi(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Istanbul_Universitesi_Iletisim_Fakultesi.pdf)

Interkulturelle Kommunikationsbrücke (Almanca) (2005-2006)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Interkulturelle_Kommunikationsbrucke_Alm.pdf)

İstanbul Ünv. İletişim Fak. 55. Yıl Dönümü Kataloğu (1950-2005)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Istanbul_Unv._Iletisim_Fakultesi_55._Yil_Donumu.pdf)

İstanbul Üniversitesi 550. Yıl Etkinlikleri (2003)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Istanbul_Universitesi_550._Yil_Etkinlikleri.pdf)

Istanbul University 550th Anniversary Activities (2003)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Istanbul_University_550th_Anniversary_Ac.pdf)

Medya ve Eğitimde Birikimlerim (2002)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Medya_ve_Egitimde_Birikimlerim_2002.pdf)

Osmanlı’da Kamuoyu (2010)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Osmanlida_Kamuoyu_2010.pdf)

Osmanlı Döneminde Basın Teknikleri ve Araçları (2010)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Osmanli_Doneminde_Basin_Teknikleri_ve_Araclari.pdf)

Osmanlı Dönemi Basınının İçeriği (2010)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Osmanli_Donemi_Basininin_Icerigi_2010.pdf)

Radyo Teknikleri (2003)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Osmanli_Donemi_Basininin_Icerigi_2010.pdf)

Sektör İmajının Değiştirilmesi: Türk Deri Sektörü (2010)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Sektor_Imajinin_Degistirilmesi_Turk_Deri.pdf)

Türkiye’de Yerel Basın (2007)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Turkiyede_Yerel_Basin_2007.pdf)

Tercüman-ı Ahval’in 150. Yılında İstanbul’da Fikir Gazeteciliği Sempozyumu (21-22 Ekim 2010)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Tercuman-i_Ahval_in_150._Yilinda_Istanbu.pdf)

Üniversite Sosyal Tesisleri (2007)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/Universite_Sosyal_Tesisleri_2007.pdf)

4.Boyut Dergisi – Istanbul’da 550 Yıl Özel Sayısı (2003)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/4.Boyut_Dergisi_-_Istanbulda_550_Yil_Ozel.pdf)

DERGİ – KİTAP VE BENZERİ YAYINLARDAKİ YAZILARI
Basinimizda Son Günlerde Gelişen Olaylar ve Bir Değerlendirme(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Basinin_Sorumluluklari.pdf)
Basının Sorumlulukları(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Basinin_Sorumluluklari.pdf)
Büyük Türk Basınının Kayıp Kimliği(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/buyuk_turk_basininin_kayip_kimligi_caprazbakis.pdf)
Cumhuriyetten Günümüze Basinin Gelişimi Ve Fotoğrafçilik (Bölüm I)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Cumhuriyetten_Gunumuze_Basinin_Gelisimi_1.pdf)
Cumhuriyetten Günümüze Basinin Gelişimi Ve Fotoğrafçilik (Bölüm II)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Cumhuriyetten_Gunumuze_Basinin_Gelisimi_2.pdf)
Cumhuriyetten Günümüze Basinin Gelişimi Ve Fotoğrafçilik (Bölüm III)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Cumhuriyetten_Gunumuze_Basinin_Gelisimi_3.pdf)
Dünyada ve Türkiye’de Basın Fotoğrafçılığı(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/dunya_turkiye_basin_fotografciligi_sinemayazilari3.pdf)
Dünya ve Türkiye’de Basın Fotoğrafçılığının Tarihçesi(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Dunya_Ve_Turkiyede_Basin_Fotografciliginin_tarihcesi.pdf)
Dünya’da ve Türkiye’de Menkul Kıymetler Borsaları’nın Geleceğine Yönelik Beklentiler(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/dunyada_turkiyede_menkul_kiymetler_yeniturkiye20.pdf)
Gazeteciliğin Türkiye’deki Serüveni(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/gazeteciligin_turkiyedeki_seruveni_medyaveiletisim.pdf)
Gazeteciliğin ve Türk Yazılı Basininin Kısa Tarihsel Perspektifi (Bölüm I)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Gazeteciligin_Ve_Turk_Yazili_Basininin_Kisa_Tarihsel_Perspektifi_1.pdf)
Gazeteciliğin ve Türk Yazılı Basininin Kısa Tarihsel Perspektifi (Bölüm II)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Gazeteciligin_Ve_Turk_Yazili_Basininin_Kisa_Tarihsel_Perspektifi_2.pdf)
Gazeteciliğin ve Türk Yazılı Basininin Kısa Tarihsel Perspektifi (Bölüm III)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Gazeteciligin_Ve_Turk_Yazili_Basininin_Kisa_Tarihsel_Perspektifi_3.pdf)
Geleneksel Basın ve İnternet Gazeteciliği (2002)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Geleneksel_Basin_ve_Internet_Gazeteciligi.pdf)
Gelen Yeni Teknoloji Diğerine Engel Mi?(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/gelen_yeni_teknoloji_digerine_engel_mi_gelecegingazeteciligi.pdf)
Gerilim Filmlerinin Büyük Ustası: Alfred Hitchcock(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/gerilim_filmlerinin_buyuk_ustasi_100yilindasinema.pdf)
Günümüzde Basın Özgürlüğü Kavramı(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/gunumuzde_basin_ozgurlugu_kavrami_mudafaaihukuk34-3.pdf)
Günümüz Türk Gazeteciliğinin Sorunları(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Gunumuz_Turk_Gazeteciliginin_Sorunlari.pdf)
Haber ve Terör I. Baskı(2004)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/haberveteror_ilk_baski_2004.pdf)
Haber ve Terör II. Baskı(2006)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Haber_ve_Teror_2006.pdf)
Internet-Journalismus im Vergleich zum traditionallen Pressewesen(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/internet_journalismus_zukunftderzeitungeniminternet.pdf)
İşlevsel Fotoğrafçılık(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/islevsel_fotografcilik.pdf)
Küreselleşmenin Medya Ve Toplum Üzerindeki Etkileri (Bölüm I)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Kuresellesmenin_Medya_Ve_Toplum_Uzerinde_Bolum1.pdf)
Küreselleşmenin Medya Ve Toplum Üzerindeki Etkileri (Bölüm II)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Kuresellesmenin_Medya_Ve_Toplum_Uzerinde_Bolum2.pdf)
Küreselleşmenin Medya Ve Toplum Üzerindeki Etkileri (Bölüm III)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Kuresellesmenin_Medya_Ve_Toplum_Uzerinde_Bolum3.pdf)
La Notion De La Liberte De Presse De Nos Jours(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/La_Notion_De_La_Liberte_De_Presse_De_Nos.pdf)
Le Developpement Historique De La Presse Regionale et Ses Problemes Actuels(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/le_developpement_historiqe_de_la_presse.pdf)
Medyanın Toplumsal İşlevi ve Kamuoyu Oluşumu(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Medyanin_Toplumsal_Islevi_Ve_Kamuoyu_Olusumu.pdf)
Medya ve Demokrasi(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/medya_ve_demokrasi_medyamerceginde.pdf)
Multimedya
“Mürşit” Popülizm Değil, Gerçeklerimiz Gerçekliğimizdir(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Mursit_Populizm_Degil_Gerceklerimiz_Gercekligimizdir.pdf)
Rüzgar Nereden Eser?(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/ruzgar_nereden_eser_dorduncuboyut.pdf)
Tercüman-ı Ahval’le Gelen Başlangıç (2014)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/tercumaniahvalILETISIMVE.pdf)
Türk-Alman İlişkilerinde Medyanın Sorumluluğu(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Turk-Alman_Iliskilerinde_Medyanin_Sorumlulugu.pdf)
Türk Basınındaki Polemiklere Tarihsel Açıdan Genel Bir Yaklaşım(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/Turk_Basinindaki_Polemiklere_Tarihsel_Ac.pdf)
Uluslararası İletişim, Kültür Ve Kitle İletişim Araçları(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/uluslararasi_iletisim_kultur_kitle_iletisim_araclari.pdf)
Uzun Dönemli Kâr Arttırımı(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/uzundonemlikararttirimi.pdf)
Yerel Basın ve Değerlendirme Ölçütleri(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/yerel_basin_ve_degerlendirme_olcutleri.pdf)
Yerel Basın ve Sorunları(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/yerel_basin_ve_sorunlari_mudafaaihukuk36-5.pdf)
Yüreklerimizde Korkuya Yer Yok(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/yureklerimizde_korkuyayeryok_cumhuriyetimiz80yasinda.pdf)
4. Boyut Kültür ve Sanat Dergisi sayı 19 (1998)(http://www.suatgezgin.com/yayinlar/yayinlardaakademikyazilar/4._Boyut_Kultur_ve_Sanat_Dergisi_sayi_19.pdf)